چگونه ادکلن نیش اصل را تشخیص دهیم؟

ایجاد یک عطر مانند ادکلن نیش اصل مستلزم کار زیاد و دانش خاصی است. بنابراین چگونه می دانید که عطری که انتخاب کرده اید همان عطر اصلی است که به دنبال آن هستید؟

تاریخچه عطرهای نیش (طاقچه) Niche colognes

در دهه‌های پایانی قرن بیستم و سال‌های اول قرن بیست و یکم، عطرسازی نیش ( اصطلاحا نیش به معنای طاقچه Nich perfume making) به‌ویژه در اروپا و آمریکای شمالی در میان افرادی که به دنبال رایحه‌های منحصربفرد بودند، طرفدارانی پیدا کرد. دلیل علاقمندی افراد به این سبک ادکلن نیش اصل این بود که عطر سازی های نیش معمولاً دسته‌های کوچک‌تری از رایحه ، عطر و ادکلن نسبت به عطرهای طراحان یا افراد مشهور تولید می‌کردند.

در دهه 2010، پس از یک دهه کاهش عطرهای بازار انبوه، شرکت های لوکس بین المللی خطوط مختلف بسیاری را خریداری کردند و آنها را در توزیع گسترده تری قرار دادند. شرکت Estée Lauder Cos. Inc یکی از اولین افرادی بود که وارد این بخش شد و در سال 1999 برند انگلیسی Jo Malone London را خرید (موسس Jo Malone تا سال 2006 به عنوان مدیر خلاق باقی ماند، سپس آن را ترک کرد و در نهایت یک خط جدید به نام Jo را تشکیل داد. Loves.)

 خریدهای ویژه Estée Lauder در دهه 2010 شتاب گرفت و Éditions de Parfums Frédéric Malle و Le Labo در سال 2014 و By Kilian در سال 2016 خرید. همچنین در سال 2016، شرکت عطری اسپانیایی L. اورئال آتلیه کلن را خریداری کرد و در سال 2017، LVMH Maison Francis Kurkdjian را خریداری کرد و در حال حاضر برای مشاهده بهترین عطر های نیش 2022 می توانید مقاله مرتب به آن را مطالعه کنید. 

چگونه عطر اصلی ، کپی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

ایجاد یک عطر مستلزم کار زیاد و دانش خاصی است. بنابراین چگونه می دانید که عطری که انتخاب کرده اید همان عطر اصلی است که به دنبال آن هستید؟ و در عین حال چگونه یک "عطرجعلی"، یا یک عطر کپی را تشخیص دهیم؟ 

ما به شما چند نکته ساده اما موثر برای جلوگیری از اشتباه و انتخاب درست و تشخیص ادکلن و عطر نیش را بیان خواهیم کرد!

عطر اصل چیست؟

خلق یک عطر نشان دهنده یک فرآیند طولانی و دقیق است که طی آن مهارت ها و حرفه های مختلف برای رسیدن به نتیجه نهایی دخالت می کنند. این کار نیاز به زمان و تست های زیادی دارد تا به عطری که در ابتدا تصور می شد برسید. از عطرساز گرفته تا ارزیاب و تست های پوستی، عطر قبل از اینکه روی میز آرایش شما بیاید، دست به دست می شود.

همین عطرها نیز مشمول قوانین و کنترل های سختگیرانه هستند. مراحل زیادی که برای تولید و پخش عطر و ادکلن طی می شود از الهام گرفتن تا بسته بندی آنها که نشان دهنده ی این است که آیا با یک عطر اصلی سروکار دارید یا خیر. نهایتا یک برند بخشی از محدوده یک علامت تجاری ثبت شده است و از طریق این علامت تجاری می توان پی برد که خرده فروشان به صورت آنلاین یا در فروشگاه های فیزیکی معتبر تولیدات خود را به بازار عرضه می کنند.