مشاهده همه 2 نتیجه

لورا بایا جوتی، یک طراح مد در ایتالیا است که با نام “ملکه کشمیر” نیز وی را میشناسند. او در سال 1943 میلادی بدنیا آمده و از آنجایی که مادرش مغازه خیاطی داشت در آغاز فعالیت خود، تولید و صادرات گروهی از خانه های مد ایتالیایی را انجام میداد. لورا به خواندن باستان شناسی در دانشگاه رم مشغول شد ولی طولی نکشید که به تجارت خانوادگی اش روی آورد و در سال 1965 با شریک خود “جیانی سیگنا” که بعد از آن با وی ازدواج کرد؛ تاسیس کمپانی لباس اختصاصی خود را برنامه ریزی کرد.
در نهایت از آنجایی که بنظر می‌آمد، مد در خون‌ بیاجوتی در جریان است، در سال 1972 میلادی برند لورا بایا جیوتی را با نام خود تاسیس کرد.
در محصولات لورا بیاجوتی، از پارچه های لوکس کشمیری ای که قبل از آن کاربردی در صنعت های مد نداشت، استفاده میشد و در طراحی مجموعه های بعدی اش نیز مورد استفاده قرار گرفت که همین باعث رواج آن در صنعت مد شد. لورا بیاژیتی برنده تعداد زیادی جایزه مد بوده است که این مسیر در خانواده وی ادامه داشته است و دخترش، لاوینیا بیاجیوتی سیگنا از سال 2005 میلادی با عنوان معاون به این کمپانی پیوسته است.

عطر و ادکلن برند لورا بیاجوتی

نخستین عطر ارائه شده در سال 1982 توسط کمپانی لائورا بایاجیوتی، با اسم فیوری بیانچی “Fiori Bianchi” به بازار عطر و ادکلن عرضه شد و در سال 1988 عطر لورا بیاجیوتی روما “Roma” که طراحی اش شبیه به ستونی مرمر بود پرفروش ترین عطر ارائه شده توسط این کمپانی بوده است. در سال 1995 نیز نسخه مردانه آن روانه بازار شد.

Laura Biagiotti فعالیت خود را در زمینه عطر و ادکلن با همکاری پروستر اند گمبل “Procter & Gamble” ادامه داد و طی سالهای 1982 تا 2013 توانست 25 عطر و ادکلن را به بازار عرضه کند.