نمایش دادن همه 16 نتیجه

فرانسیس کورکجان در سال 1969 در خانواده ای ارمنی چشم به جهان گشود؛ او به همراه خانواده پس از قتل عام گسترده عثمانی در کشور ارمنستان، به فرانسه نقل مکان کرد. این عطر ساز و بازرگان ارمنستانی در طول دوران زندگی تحت تاثیر موسیقی و رقص قرار می گیرد و در دوران جوانی برای فراگیری رقص باله تلاش می کرد. اما در سال 1983 در رقابت های رقص پاریس شرکت کرده و موفق به کسب مقام در این مسابقات نشد.
سپس در سن 13 سالگی با عرصه ساخت و تولید عطر و ادکلن به طور مختصر آشنا شد و در سال 1985 تصمیم گرفت، در این عرصه فعالیت داشته باشد. او برای تاسیس برند عطر و ادکلن میسون فرانسیس کرکجان، در یک مدرس عطرسازی در کشور فرانسه مشغول به تحصیل شد و پس از سه سال، تحصیلات آکادمیک خود در این عرصه را به پایان رسانید. پس از تاسیس برند عطر و ادکلن فرانسیس کورکجان، جوایز و موفقیت های قابل توجهی را به دست آورد که از میان آن ها می توان به جایزه Prix François Coty اشاره کرد که در سال 2001 به کورکجان اهدا شد.

آغاز فعالیت های کورکجان

فرانسیس در سال 1995 اولین عطر دست ساز خود را ارائه کرد و آن را LE MALE‏ نام گذاری نمود. این عطر برای برند ‏JEAN ‎PAUL GAULTIER طراحی شده و به عنوان یکی از پر فروش ترین عطرهای مردانه در دنیا شناخته می شود و آن را پر فروش ترین عطر مردانه به شمار می آورند.

تاسیس خانه عطر سازی میسون فرانسیس کورکجان

برند فرانسیس کرکجان در سال 2009 توسط شخص کورکجان و دوست او مارک شایا تاسیس شد. در زمان آغاز به کار این خانه عطر سازی اوضاع اقتصادی فرانسه نابسامان بود؛ ولی با این حال خانه عطر سازی ‏Maison Francis Kurkdjian‏ با نام اختصاری mfk راه اندازی شد. در آن زمان تلاش های بسیاری برای پیشرفت این مجموعه انجام گرفت و در نهایت در روز افتتاحیه این برند، از یک مجموعه عطر درجه یک رو نمایی شد.

سایر موفقیت های فرانسیس کورکجان

ریسک پذیری بالای سازنده برند میسون فرانسیس کورکجان، این کمپانی را به اوج موفقیت رسانید! در زمان تاسیس این خانه عطر سازی، هیچ کس موفق نشده بود آتلیه خصوصی تولید عطر راه اندازی کند. او پس از دریافت جوایز عرصه عطرسازی، موفق شد با اعتماد به نفس بیشتری در این مسیر حرکت کند و انتخاب های بهتری داشته باشد. یکی از تصمیمات مهم فرانسیس، پس از تاسیس خانه عطر سازی، باز تولید کاغذهای ارمنی بود که به عنوان یک ماده خوشبو کننده مورد استفاده قرار می گرفتند. او در سال 2008 به دلیل موفقیت های بسیاری که در عرصه عطر سازی به دست آورده بود، به عنوان شوالیه تاریکی معرفی شد و از سوی دولت فرانسه مورد تحسین قرار گرفت.

همکاری های فرانسیس کرکجان

پس از همکاری این عطرساز مشهور جهانی با برند ژین پل گوتیه و ارائه یکی از بهترین عطرهای مردانه عرصه مد، بسیاری از برندهای مطرح این عرصه، خواهان همکاری با فرانسیس کرکجان بودند. همکاری فرانسیس با این برندها سبب تولید برخی از مشهورترین عطر و ادکلن های مردانه و زنانه از برندهای مطرح جهانی شد. برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:
  1. عطر لی پرفیوم، از برند الی ساب
  2. عطر مای باربری از برند بربری
  3. برخی عطرهای برند نیناریچی
  4. رایحه فور هر از برند نارسیس رودریگز
امروزه فرانسیس در عرصه های جهانی به عنوان یک عطرساز بین المللی شناخته شده و در زمینه خلق روایح نیش یکی از حرفه ای ترین ها است. این عطرسازی پر آوازه جوایز مشهوری مانند WWD Beauty Biz Award, Breakthrough product of the year Fine Fragrance, Cosmetique Magazine's best niche mixte perfume, collective body of his creative work را به کارنامه حرفه ای خود افزوده است.