نمایش 1–20 از 60 نتیجه

برند پنهالیگونز برندی انگلیسی میباشد که در سال 1870 میلادی بوسیله آرایشگری با نام "ویلیام هنری پنهالیگون" بنا نهاده شد. آرایشگاه او واقع در لندن میان ساختمانهای دولتی و غذاخوری بزرگان و اشراف زادگان کشور بود که بمرور به علت شهرت و خوش نامی اش محل گذر بسیاری از صاحب منسبان کشور شد.

در نزدیکی آراشگاه او حمامهای ترکی ای وجود داشت و پنهالیگن همیشه شیفته بخارات و عطر گوگرد برخاسته از حمامها بود که با گذر زمان که خانه پنهالیگونز را دایر کرد، با ایده همان بخور گوگردی، عطری به نام "حمام بوکی" تولید کرد که حتی تا امروز و پس از گذشت بیشتر از یک قرن از تولید آن همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است.

در سال 1902 یک عطر به خواسته "دوک بلن هایم" ساخت که با اسم "بلن هایم بوکی" ارئه گردید و در زمان خودش سنت شکنی و کاری نوین در زمینه تولید و عرضه عطریات بود و باعث شد توجه اشخاصی مانند "چرچیل" را نیز به خود جلب نماید. در جنگ جهانی دوم خانه عطر پنهالیگون ویران شد و بعد از وقفه ای طویل در سال 1975 فروشگاه مجدد بوسیله "شیلا پیکلز" تاسیس شد تا میراث با ارزش پنهالیگون از یاد نرفته و دوباره در اختیار دوستداران آن قرار بگیرد و در سال 1985 عطر بلوبل که عطر موردعلاقه "پرنسس دایانا" تولید شد.

خرید عطر و ادکلن برند پنهالیگون

در سال 2005 خانه پنهالیگونز و برند Penhaligons بوسیله کمپانی ای اسپانیایی خریداری و با محافظت و رعایت تمامی ایده ها و فرمولها نخستین برند، عرصه تولیدات خود را به تولید محصول های آرایشی لوکس و شمعهای معطر گسترش داد. پنهالیگن افزون بر اینکه عطرساز و آرایشگر دربار بود، توانست سه حکم سلطنتی دیگر نیز دریافت کند. نخستین حکم وی را در سال 1903 ملکه الکساندرا (همسر ادوارد هفتم)، دومین حکم را "دوک ادینبورگ" در سال 1956 و حکم سوم را شاهزاده ولز در سال 1988 به این خانه پیشکش کرد که دو حکم آخر بعنوان گواهی کیفیت بالا در محصولات این برند بوده و در لوگوی خانه نیز مندرج است.

افراد جدید که پس از گذر بیش از 140 سال از تاسیس آن صاحب خانه شدند هنوز هم به فرمول ها و ایده های بنیادی این برند پایبند بوده ولو اینکه آمبولانژ ادکلن ها هم طبق طراحی که خود ویلیام عرضه کرده بود میباشد که باعث میشود دریابیم این حجم از هنرمندی و خلاقیت او باعث جاودانی و ماندگاری برند پنهالیگونز در بین برند های بیشمار عطر و ادکلن دنیا شده است.