نمایش دادن همه 14 نتیجه

بلانش آرووی در سال 1923 در کشور فرانسه یک خانه عطر منحصر به فرد را تاسیس کرد و آن را Jovoy Paris نام نهاد. در ابتدای فعالیت این کمپانی 4 شیشه عطر که شبیه به بدن حیوانات طراحی شده بودند، از این برند نو ظهور معرفی شدند؛ پس از مدت کوتاهی بلانش فعالیت خود را در یک خانه عطر سازی جدید ادامه داد و آن را به نام یکی از شرکت کنندگان انقلاب فرانسه نام گذاری کرد. این خانه عطر به نام کوردای شهرت یافت و تا سال 1960 محصولات بلانش را معرفی می کرد. این خانه عطر سازی در سال 1960 به فعالیت خود پایان داد.

آغاز به کار خانه عطر سازی جووی ( جوووی پاریس )

پس از پایان فعالیت های خانه عطر سازی کوردای، این برند فعالیت خود را در خانه عطر جوی ادامه داد و برای تجدید محصولات خود، یک مجموعه عطر جدید را به دنیای عطر و ادکلن معرفی کرد. این مجموعه عطر به نام Les 7 Parfums Capitaux شهرت یافت. این محصول ساخت سال 2007 میلادی است؛ برند عطر و ادکلن جوووی پاریس تا سال 2020 فعالیت حرفه ای خود را در این عرصه ادامه داد و تا به امروز حدود 30 عطر موفق را در کلکسیون عطرها و روایح خود جای داده است.
برند جووی پاریس برای ساخت محصولات خود از بهترین مواد و ترکیبات معطر استفاده می کند. به همین خاطر قالب روایح ساخته شده از این برند، عطرهایی باکیفیت و ناب هستند. برخی از مشهورترین عطرهای خانه عطر و ادکلن جووی پاریس به شرح زیر می باشند:
جووی پرایوت لیبل (Private Label)، سایکدلیک (Psychedelique)، له ژو سونت فیتس (Les Jeux sont Faits)، و اینسیدنت دیپلوماتییک (Incident Diplomatique).

موسس جوووی پاریس

خانم بلانش آرووی موسس این برند عطر قدیمی فرانسوی است که همسرش او را به نام جو صدا می زد. این نام با نام خانوادگی خانم بلانش ترکیب شد و برند جوووی پاریس را به وجود آورد. بسیاری از روایحی که در این خانه عطر سازی توسط بلانش آرووی ساخته می شوند، در دنیای امروز غیر مجاز هستند و یا کلا در دسترس نمی باشند. شکل و شمایل حیواناتی که در بسته بندی ها و بطری های عطرهای این خانه عطرسازی به کار می رفتند، در دهه 60 به فراموشی سپرده شده و امروزه دیگر کارایی ندارند. به همین خاطر می توان نتیجه گرفت که فعالیت های این برند از دهه 60 میلادی به بعد شکل و ساختار دیگری به خود گرفتند.
در سال 2006 فرانسوا هنین برند جووی پاریس را دوباره به اوج شهرت رسانید. او که پیش تر در کارخانه های تقطیر برخی مواد صنعتی فعالیت می کرد، کارگاه های تقطیر نعناع هندی را نیز تاسیس کرد و این فعالیت ها، مقدمه ای برای حضور او در عرصه عطر سازی بودند. او در نخستین فعالیت های خود، فروشگاه عطر و ادکلن جووی پاریس را در فرانسه تاسیس کرد. این فروشگاه این روزها به عنوان سفیر عطرهای فرانسوی شناخته می شوند و تعداد زیادی از برندهای عطر را در خود جای می دهد. در حال حاضر عطرسازان حرفه ای مانند مستر نوز در این برند مشغول به فعالیت هستند که اندیشه های خلاقانه ای در ساخت عطر و ادکلن های جووی پاریس پدید می آورند.
این برند جهانی فعالیت های مدیدی در عرصه عطر و ادکلن داشته و مجموعه ای از روایح فوق العاده آن در همه جهان توزیع می شوند.