معرفی عطر, مقالات

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

در دنیای عطرسازی گاهی اوقات محصولات مشهور و خارق العاده ای عرضه می شوند که توجه همگان را به خود جلب می کنند. در عرصه های جهانی عطرسازی همواره هنرمندانی هستند که خلاقیت را در رایحه ای که تولید می کنند می دمند. آثار آن ها علاقه مندان به عطر و ادکلن را شیفته خود می سازند. افرادی که عطر را به عنوان یک هنر می شناسند از این آثار استقبال می کنند. در این بخش شما را با 12 اثر جاودانه در حوزه هنری عطرسازی آشنا می کنیم.

1-ادوپرفیوم مشهور گرلن میتسوکو

Editions de Parfums Frédéric Malle کمپانی سازنده این عطر توسط فردریک مال احداث و راه اندازی شده است. این عطرساز بزرگ جهانی یکی از پرکارترین ها در این حوزه است و گرلن میتسوکو را با هدف ارائه یک عطر هنری کلاسیک عرضه کرده است. رایحه آن با لایه های بویایی تندی تزیین شده است که در همان لحظات اولیه توجه شما را جلب می کند. مال این اثر را برای آیندگان خلق کرده و معتقد است عطرها می توانند آیندگان را تحت تاثیر قرار دهند.

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

2-کیفی از مصر باستان

Dominique Ropion یکی از پرکارترین عطرسازان مطرح جهانی است که با بازنشانی فرهنگ ها و تمدن های مختلف در سر تا سر دنیا آثار خود را خلق می کند. او بارها توسط عطرسازان مشهور جهانی مورد تحسین قرار گرفته است. kyphi عطری است از هزاره های قدیم که با نگاهی به فرهنگ مصریان باستان طراحی شده است. روایح هل و کندر و مر در ساختار این عطر ترکیبی منحصر به فرد ایجاد کرده اند و ارزش آن را در حوزه عطرسازی افزایش داده اند.

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

3-Hermès Terre d’Hermès

فرانک و ولکل صنعت ساخت و آماده سازی عطرهای مدرن را با تحولات عظیمی رو به رو کرده اند. ترکیبات بویایی ساخت دست او سرشار از پیچیدگی هستند. Terre d’Hermès در سال 2006 طراحی شد و خلاقیت این عطر سازان برجسته را به نمایش گذاشت. این اثر جذاب نیز مورد تحسین بسیاری از منتقدین دنیای عطرسازی قرار گرفته است.

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

4-ادوتویلت فوق العاده پولو گرین

یکی از عطرهای جاودانه در عرصه عطرسازی که بی شک عطرسازان مشهوری آرزوی خلق آن را داشتند، ادوتویلت پولو سبز است. پولو با بطری سبز رنگ ساده اش در عرصه عطرسازی به یک غول بازاریابی نیز مبدل شده است. اشرافیت و نجابت دو پیام اساسی این عطر به شمار می روند. این عطر برای مردان مدرن آمریکایی طراحی شده است و ویژگی های روحی و شخصیتی آن ها را به نمایش می گذارد. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

5-Guerlain Après l’Ondée

یک ادوتویلت مشهور جهانی با نام Guerlain Après l’Ondée معرفی می شود که یکی از جالب ترین روایحی است که تا به حال استشمام کرده اید. این عطر با ساختاری عمیق و نوستالژیک شناخته می شود. رایحه خیال انگیز این عطر با بوی شیرین بیان و آب نبات های غیر پاریل و روایح گل دار تزیین شده است. با انتشار آن عطر و بوی بنفشه پارما و وانیل در فضا پراکنده می شود. این عطر در همان لحظات اولیه شما را افسون می کند.

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

6-Dior Diorissimo

اگر به دنبال عطرهای خیال انگیز جهانی می گردید، Dior Diorissimo اثر رودریگو فلورس را نیز به فهرست خود اضافه کنید. این عطر آرزوی بسیاری از عطرسازان مشهور است. Dior Diorissimo عطر بوی زنبق دره را به تصویر می کشد. این عطر نت های ظریفی ای یاسمین و یلانگ یلانگ را نیز در خود جای داده است. به همین خاطر روایح گل دار نقش مهمی در رایحه این عطر ایفا می کنند. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

7-Calvin Klein CK One

سی کی وان تحت تاثیر احساسات خالق خود قرار گرفته است. این عطر یک محصول مدرن است و روایحی زیبا و خاطره انگیز را در بر می گیرد. رایحه این عطر کلاسیک از خاطرات نوجوانی عطار آن گرفته شده و فضا را سرشار از نت های مرکباتی می کند. آلبرتو موریلاس با ظرافت هر چه تمام تر این محصول را خلق کرده است. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

8-Chloé Eau de Parfum

Amandine Clerc-Marie و Michel Almairac در سال 2008 به صورت گروهی این محصول ناب را خلق کرده اند. این محصول با رایحه ای گل دار و خاص شناخته می شود و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. پایه و اساس این عطر احساسی خاکی و مطبوع را به شما منتقل می کند. ترکیبات شیک و مجلل عطر کلوهه ادوپرفیوم در کنار هم شنونده را جادو می کنند. عطرسازان مشهور جهانی آرزون خلق چنین اثر فوق العاده ای را داشته اند. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

9-Saint Phalle 1st Edition

نجی سازنده این اثر ناب همواره غرق در الهامات تاریخی خود بوده و این اثر را نیز بر همین اساس خلق کرده است. به همین سبب این محصول نیز در فهرست دوازده گانه شاهکارهای هنر عطرسازی قرار می گیرد. این عطر هم به دلیل رایحه ناب و هم به دلیل بطری شیک و خاصی که دارد به شهرت رسیده است. طراحی آن بسیار پر زرق و برق است. نت های مشکی و چوبی از پایه ای ترین روایح این محصول به شمار می روند. پروژه طراحی این عطر بسیار جسورانه و خلاقانه انجام شده است. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

10-Frédéric Malle Portrait of a Lady Parfum Spray

دومینک روپیون این عطر شیک و خاص را برای دسترسی به یک شاهکار عطرسازی خلق کرده است. در ادکلن پورتریت آف لیدی می توانید به وضوح پرتره یک بانوی اصیل و جذاب را مشاهده کنید. ترکیبات این عطر سرشار از گل رز، عنبر و نعناع هندی هستند که فضا را در برمی گیرند و همه توجه ها را جذب شما می کنند. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

11-Serge Lutens Féminité du Bois 

ترکیبات بویایی چوبی Serge Lutens Féminité du Bois نیز از خارق العاده ترین ترکیباتی است که در دنیای عطرسازی به مشام می رسند. رز و بنشه های بلغاری نیز اساس و پایه این عطر را تشکیل می دهند. این ترکیبات با لایه های میوه ای آلو و هلو در این محصول ترکیب می شوند و نت های جذاب این عطر را تشکیل می دهند. به جرعت می توان گفت این عطر زنانه اعتیاد آور است. شنونده آن از رایحه اسرار آمیز Serge Lutens Féminité du Bois  تعریف می کند. 

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

12-Hermès Eau d’Hermès

Hermès Eau d’Hermès محصول سال 1951 است و از دیرباز تا به امروز در فهرست عطرهایی که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند قرار می گیرد. این عطر جوهره کالاهای لوکس چرمی و عناصر سوارکاری را با هم به نمایش می گذارد. با شنیدن آن مجموعه روایح گل دار و حیوانی شما را مسحور می کنند. مجموعه روایح یاس، چرم کهر، ادویه ها، نت های مرکباتی و… در ساختار این محصول خودنمایی کرده و شنونده را جذب می کنند. روایح آن نت های کثیف و تمیز را با هم در بر می گیرند. این ترکیب بویایی در کمتر محصولی در دنیای عطرسازی مشاهده شده است.  

12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

جمع بندی

12 عطر مشهوری که در این بخش معرفی کردیم بخش مهمی از هنرمندانه ترین آثار عرصه عطرسازی در چند دهه اخیر به شمار می روند. هر یک از این محصولات شناسنامه ای اصیل و منحصر به فرد دارند. عطرسازانی که این محصولات را خلق کرده اند اغلب از پرکارترین های عرصه عطرسازی به شمار می روند. انتخاب یک عطر کمیاب و با ارزش بیشتر از هر پوشش دیگری بر جذابیت شما تاثیر می گذارد. برای انتخاب عطر امضای خود حتما در میان بهترین های دنیای عطرسازی جست و جو کرده و بهترین ها را برای خود انتخاب کنید. 

برگرفته شده از سایت: https://www.harpersbazaar.com

1 نظر در “12 عطری که عطرسازان مشهور آرزوی خلق آن را داشتند

  1. Javid Safi گفت:

    اطلاعات خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *