نمایش یک نتیجه

موسس این مجموعه، در یورکشایر انگلیس متولد شده و فارق التحصیل فلسفه و علوم زیبایی شناسی از دانشگاه کینگ است. او هم اکنون در پاریس فرانسه به کار و زندگی می پردازد. جیمز هیلی یکی از طراحان طبیعت گرای عرصه عطر و ادکلن است که تحت تاثیر طبیعت، وارد دنیای عطر سازی شده؛
این جوان انگلیسی شیفته دنیای عطر و ادکلن بوده و فعالیت خود را در حدود سال 2006 آغاز کرد. در این سال اولین عطرهای او با ساختاری ساده و در عین حال دشوار ارائه شدند! منت فرش یکی از عطرهای معاصر این عطرساز بزرگ، در نهایت زیبایی طراحی شده و یک محصول مصرفی به شمار می رود.
رفته رفته آثار برند جیمز هیلی ساختاری پیچیده تر و با خلاقیت بیشتر به خود گرفتند و مجموعه های بی نظیری از این کمپانی وارد دنیای عطر و ادکلن شدند. از میان آن ها می توان به Extension de Parfum اشاره کرد که از بهترین محصولات و انواع عطر و ادکلن جیمز هیلی است. آثار هیلی بر اساس سنت عطرسازی فرانسوی ساخته شده اند. هیلی در این عرصه به صورت خودآموخته فعالیت می کند و روز به روز بر دانش و مهارت های خود می افزاید. آثار او دائما در حال تکامل هستند و هر یک از مجموعه های او، از روایح منحصر به فردی تولید می شوند.

ویژگی های آثار هیلی

تک تک جزئیات محصولات برند جیمز هیلی به صورت دست ساز و خانگی ساخته می شوند؛ از ترکیبات روایح گرفته تا بسته بندی های قابل بازیابی آن! هیلی به عنوان یکی از معدود مالک موسسان صنعتی در اروپا معرفی می شود که ساختار عطرهای او به دلیل استقلال عملی که در تولید آن ها دارد، بسیار خاص و منحصر به فرد است. طرح های زیبای گرافیکی بر روی بسته بندی های روایح این برند نیز یکی از نقاط قوت محصولات هیلی به شمار می رود.

کمپانی جیمز هیلی

خانه عطر هیلی را در میان کمپانی های جوان و در عین حال سنتی دسته بندی می کنند؛ خانه ای که هم ایده هایی جدید برای ورود به دنیای عطر و ادکلن دارد و هم از قوانین سنتی و قدیمی عطرسازی پیروی می کند. این کمپانی در سال 2001 در پاریس بنا شد و از آن زمان تاکنون محصولاتی را بر پایه کنجکاوی و جست و جو گری موسس آن ارائه می دهد. در هر یک از محصولات جیمز هیلی، روایح و مواد تازه ای از طبیعت به کار رفته اند.
مجموعه فعالیت های این کمپانی فراتر از تولید عطر و ادکلن و انواع پرفیوم زنانه و مردانه رفته و این روزها برند James HEELEY ارائه دهنده انواع شمع های معطر است که بر اساس هنر عطر سازی سنتی جهان ساخته می شوند. در میان عطرهای این برند برخی روایح بیشتر به کار می روند؛ رایحه نت های آبی و ید در این عطرها به مشام می رسند.

نقطه عطف فعالیت های خانه عطر جیمز هیلی

فعالیت های جمیز هیلی پس از ملاقات هیلی با آنیک گوتال در سال 1996 به اوج خود رسیدند. او همواره در پی هجوم روایح به حواس بود و به دنبال سیراب کردن حس کنجکاوی و جست و جو گری خود می گشت. در نهایت او با ژیوانشی پاتریک نیز ملاقاتی به عمل آورد و از او خواست که عطر درخت انجیر را برای بار دوم خلق کند.