نمایش دادن همه 16 نتیجه

علی اجمل، موسس برند اجمل میباشد. او در سال 1950 محل زندگی خود را ترک نمود و با هدف مبدل شدن به یک تاجر در زمینه دهن العود و آگاروود مهاجرت خود را به ایالت اوسام آغاز کرد. اجمل بعد از رفتن به اوسام، تلاش میکرد با مخلوط کردن گونه های مختلف روغنها و مایعات معطری که دارای بوی خوش بودند، اولین برندعطر را در خاورمیانه بنیانگذاری نماید. او چندین سال بعد توانست این کار در اوایل دهه 1950 انجام دهد.

او در سال 1964 نام اجمل را برای برند خود برگزید. اسم برند Ajmal، در حقیقت نام خانوادگی موسس این برند میباشد. او در آن دوره، سفری به دبی داشت و اقدام به فروش نخستین عطرهای تولیدی در خاورمیانه کرد. اجمل توانست نخستین بازار برای عرضه اکسسوری های عطری را در دبی راه اندازی نماید.

خصوصیات عطر و ادکن برند اجمل

عطر اجمل، اکثرا کهنی عطر عود را یادآور میشوند. گیاه آگاروود از ارزشمندترین چوبهای دنیا میباشد که با رایحه های جنگلی و چوبی آمیخته شده است. آگاروود در کشورهای حوزه خلیج فارس و با اسم عود شناخته میشود. به علت کاربرد بسیاری که عود در عطرهای برند اجمل داشته است، طبیعی است که به عود زیادی نیز احتیاج باشد. اجمل در سال 1979 برای تدارک و تهیه عود موردنیاز خود، شروع به کاشت گیاه آگاروود در جنگل آسام کرد. از این طریق مقدار زیادی از هزینه هایی که اجمل میبایست برای تهیه عود پرداخت میکرد، کاسته شد.

به علاوه برند اجمل نیز مانند برند آمواج که یکی از محبوب ترین برند های عمانی در خاورمیانه نیز میباشد از مواد با کیفیتی را برای تولید عطرهایش مورد استتفاده قرار میداد. این مواد را از برند های بنام در جهان تهیه میکرد. به عنوان نمونه میتوان H&R، DRAGOCO، VMF و IFF را نام برد. بطری و شیشه عطر و ادکلن اجمل نیز از این مسئله مستثنی نیست. در حقیقت برای تطابق با تمامی استاندارها، شیشه عطرها نیز از بزرگترین و بهترین تولیدکنندگان در این زمینه خریداری میشوند که در این میان میتوان BROSSE، HEINZ GLASS، NVM و BORMIOLI را نام برد.